首页 / 线对板 / TBLH10-350-07BK
minImg
TBLH10-350-07BK
CUI Devices
型号:
TBLH10-350-07BK
品牌:
CUI Devices
描述:
TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, HIGH
用户指南
Wire Termination Screwless - Push Button Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Copper Alloy - Tin Plated
Positions Per Level 7
Torque - Screw -
Screw Material - Plating -
Housing Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Color Black
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 16-24 AWG
Number of Levels 1
Series TBLH10-350
Voltage 300 V
Mating Orientation Horizontal with Board
Mfr CUI Devices
Pitch 0.138" (3.50mm)
Clamp Material - Plating -
Features Push Button Actuated
Package Tray
Current 10 A