TBP01R1-508-03BE
CUI Devices
型号:
TBP01R1-508-03BE
品牌:
CUI Devices
描述:
TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, 5.08,
库存 : 19786
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Insulation Height 0.335" (8.51mm)
Contact Tail Length 0.157" (4.00mm)
Ingress Protection -
Housing Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating UL94 V-0
Header Orientation 90°, Right Angle
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 16 A
Screw Size -
Mfr CUI Devices
Plug Wire Entry -
Contact Material Copper Alloy
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Voltage - IEC 320 V
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Positions 3
Positions Per Level 3
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Blue
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC 20A
Series TBP01R1-508
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.200" (5.08mm)