TBP01R1W-508-10BE
CUI Devices
型号:
TBP01R1W-508-10BE
描述:
TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, W SCR
库存 : 338
用户指南
Insulation Height 0.335" (8.51mm)
Contact Tail Length 0.157" (4.00mm)
Number of Levels 1
Current - UL 16 A
Contact Material Copper Alloy
Features Mating Flange
Wire Gauge or Range - mm² -
Voltage - IEC 320 V
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Positions 10
Positions Per Level 10
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Blue
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC 20A
Series TBP01R1W-508
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.200" (5.08mm)