TBP03R1-350-09BE
CUI Devices
型号:
TBP03R1-350-09BE
品牌:
CUI Devices
描述:
2~24 POLES, PLUGGABLE, RECEPTACL
库存 : 477
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Insulation Height 0.284" (7.21mm)
Contact Tail Length 0.134" (3.40mm)
Ingress Protection -
Housing Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating UL94 V-0
Header Orientation 90°, Right Angle
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 8 A
Screw Size -
Mfr CUI Devices
Plug Wire Entry -
Contact Material Copper Alloy
Features Notch Guide
Wire Gauge or Range - mm² -
Voltage - IEC 250 V
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Positions 9
Positions Per Level 9
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Blue
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC 7A
Series TBP03R1-350
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.138" (3.50mm)