TBP03R12-350-02BK
CUI Devices
型号:
TBP03R12-350-02BK
描述:
TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 3.5MM
库存 : 1430
用户指南
Insulation Height 0.598" (15.19mm)
Contact Tail Length 0.102" (2.60mm)
Ingress Protection -
Housing Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 2
Current - UL 8 A
Wire Gauge or Range - mm² -
Voltage - IEC 250 V
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Number of Positions 4
Positions Per Level 2
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Black
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC 8A
Series TBP03R12-350
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.138" (3.50mm)