TBP04R12-500-05BE
CUI Devices
型号:
TBP04R12-500-05BE
描述:
2~24 POLES, PLUGGABLE, RECEPTACL
库存 : 1107
用户指南
Insulation Height 1.122" (28.50mm)
Contact Tail Length 0.157" (4.00mm)
Number of Levels 1
Current - UL 15 A
Wire Gauge or Range - mm² -
Voltage - IEC 400 V
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Positions 5
Positions Per Level 5
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Blue
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC 10A
Series TBP04R12-500
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)