TBP05R2-762-11GR
CUI Devices
型号:
TBP05R2-762-11GR
描述:
2~24 POLES, PLUGGABLE, RECEPTACL
用户指南
Insulation Height 0.472" (12.00mm)
Contact Tail Length 0.157" (4.00mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Header Orientation Vertical
Number of Levels 1
Current - UL 15 A
Wire Gauge or Range - mm² -
Voltage - IEC 630 V
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Positions 11
Positions Per Level 11
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Green
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC 10A
Series TBP05R2-762
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.300" (7.62mm)