首页 / 振荡器 / TC-66.667MCE-T
minImg
TC-66.667MCE-T
TXC CORPORATION
型号:
TC-66.667MCE-T
描述:
MEMS OSC XO 66.6670MHZ CMOS SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series TC
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output CMOS
Base Resonator MEMS
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 66.667 MHz