首页 / 线对板 / TC0523620000G
minImg
TC0523620000G
Amphenol Anytek
型号:
TC0523620000G
描述:
TERM BLK 5P SIDE ENT 5.08MM PCB
用户指南
Wire Termination Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M2.6
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 5
Torque - Screw 0.3 Nm (2.6 Lb-In)
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Housing Material Thermoplastic
Color Blue
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 14-22 AWG
Number of Levels 1
Series TC
Voltage 300 V
Mating Orientation Horizontal with Board
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.200" (5.08mm)
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 15 A