首页 / 线对板 / TC100303C500G
minImg
TC100303C500G
Amphenol Anytek
型号:
TC100303C500G
描述:
TERM BLK 10P SIDE ENTRY 5MM PCB
用户指南
Wire Termination Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M2.6
Contact Material - Plating -
Positions Per Level 10
Torque - Screw 0.3 Nm (2.6 Lb-In)
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Housing Material Polyamide (PA), Nylon
Color Black
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 14-22 AWG
Number of Levels 1
Series TC
Voltage 300 V
Mating Orientation Horizontal with Board
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.197" (5.00mm)
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 15 A