首页 / 线性稳压器 / TC1055-3.3VCT713
minImg
TC1055-3.3VCT713
Microchip Technology
型号:
TC1055-3.3VCT713
封装:
SOT-23-5
描述:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5
库存 : 888
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 80 µA
Output Type Fixed
PSRR 64dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 6.5V
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Series -
Control Features Enable
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 100mA