TC42X-2-105E
Bourns Inc.
型号:
TC42X-2-105E
品牌:
Bourns Inc.
描述:
TRIMMER 1M OHM 0.1W J LEAD TOP
用户指南
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.102" x 0.087" Face (2.60mm x 2.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Resistance 1 MOhms
Series Trimpot® TC42 - Open Frame
Power (Watts) 0.1W, 1/10W