TC89W-1-202
Bourns Inc.
型号:
TC89W-1-202
品牌:
Bourns Inc.
描述:
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN SIDE
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.346" x 0.315" Face (8.80mm x 8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Resistance 2 kOhms
Series Trimpot® TC89 - Open Frame
Power (Watts) 0.5W, 1/2W