TCJK475M010R0500E
KYOCERA AVX
型号:
TCJK475M010R0500E
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT POLY 4.7UF 10V 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code K
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm @ 100kHz
Series TCJ
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF