TCNS107M006R0250
KYOCERA AVX
型号:
TCNS107M006R0250
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 250mOhm @ 100kHz
Series TCN
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF