TCNT336M016R0200
KYOCERA AVX
型号:
TCNT336M016R0200
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT POLY 33UF 16V 1411
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code T
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz
Series TCN J-CAP
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 µF