TCQU476M035R0070E
KYOCERA AVX
型号:
TCQU476M035R0070E
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT POLY 47UF 35V 2924
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code U
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 70mOhm @ 100kHz
Series TCQ
Type Molded
Package / Case 2924 (7361 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF