首页 / 矩形电缆组件 / TCSD-20-S-07.50-01-N
minImg
TCSD-20-S-07.50-01-N
Samtec Inc.
型号:
TCSD-20-S-07.50-01-N
品牌:
Samtec Inc.
描述:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
用户指南
Usage -
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.079" (2.00mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.039" (1.00mm)
Series Tiger Eye™ TCSD
Length 0.625' (190.50mm, 7.50")