TCSOPS0K476M8R-ZF9
KYOCERA AVX
型号:
TCSOPS0K476M8R-ZF9
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT POLY 47UF 8V 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 8 V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz
Series TCSO
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF