TCTOM1A335M8R
KYOCERA AVX
型号:
TCTOM1A335M8R
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT POLY 3.3UF 10V 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code M
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm @ 100kHz
Series TCTO
Type Molded
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3.3 µF