TCX103U010L3C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
TCX103U010L3C
描述:
CAP ALUM 10000UF 10V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +75%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.875" Dia x 3.125" L (22.22mm x 79.38mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 5.952 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 24mOhm @ 120Hz
Series TCX
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 6.79 A @ 2.4 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10000 µF