TDL107K006S1D
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
TDL107K006S1D
描述:
CAP TANT 100UF 10% 6V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 6 V
Size / Dimension 0.340" Dia (8.64mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TDL
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100 µF