TE1503-E3
Vishay Sprague
型号:
TE1503-E3
描述:
CAP ALUM 4UF 150V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150 V
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.689" L (8.00mm x 17.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TE
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4 µF