Bel Power Solutions
型号:
TEC2600-12-074NA
封装:
-
批次:
-
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 2556W
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$776.4255
$776.4255
3
$732.0605
$2196.1815
5
$715.4222
$3577.111
10
$665.5092
$6655.092
请发送询价,我们将立即回复。

| Product Status | Active |
| Efficiency | 96% |
| Mfr | Bel Power Solutions |
| Features | Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input |
| Voltage - Input | 90 ~ 264 VAC, 180 ~ 300 VDC |
| Voltage - Output 6 | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 5 | - |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Minimum Load Required | - |
| Approval Agency | CB, CE, CSA, UL |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Mounting Type | Rack Mount |
| Size / Dimension | 7.28" L x 2.89" W x 1.57" H (185.0mm x 73.5mm x 40.0mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | TEC2600 (2600W) |
| Current - Output 1 | 213 A |
| Power (Watts) | 2556W |
| Type | Front End |
| Standard Number | 60950-1; 62368-1 |
| Package | Box |