TED65US05C-P
P-DUKE Technology, Inc.
型号:
TED65US05C-P
描述:
AC/DC CONVERTER 5V 50W
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.53" L x 2.38" W x 1.31" H (140.5mm x 60.5mm x 33.3mm)
Number of Outputs 1
Series TAD65-P (65W)
Current - Output 1 10 A
Power (Watts) 50W