TEN 40-2425WIE
Traco Power
型号:
TEN 40-2425WIE
品牌:
Traco Power
描述:
DC DC CONVERTER +/-24V 40W
用户指南
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Current - Output (Max) 833mA, 833mA
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 91%
Mfr Traco Power
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CB, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Series TEN 40WIE (40W)
Power (Watts) 40 W