TEP 100-1211-CM
Traco Power
型号:
TEP 100-1211-CM
品牌:
Traco Power
描述:
DC/DC CONVERTER 5V 100W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 75°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.35" L x 2.40" W x 1.10" H (85.1mm x 61.0mm x 27.9mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 20A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series TEP 100 (100W)
Power (Watts) 100W
Type Enclosed
Efficiency 91%