TFCR0402-16W-E-38R3BT-1K
Venkel
型号:
TFCR0402-16W-E-38R3BT-1K
封装:
0402
描述:
RES 38.3 OHM 0.1% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 38.3 Ohms
Series TFCR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W