TFCR0805-10W-E-1872BT-1K
Venkel
型号:
TFCR0805-10W-E-1872BT-1K
封装:
0805
描述:
RES 18.7K OHM 0.1% 1/10W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 18.7 kOhms
Series TFCR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W