首页 / 钽电容器 / TH3A105M020D5900
minImg
TH3A105M020D5900
Vishay Sprague
型号:
TH3A105M020D5900
描述:
CAP TANT 1UF 20% 20V 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.9Ohm
Series TANTAMOUNT®, TH3
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1 µF