THAS171M200AB0C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
THAS171M200AB0C
描述:
CAP ALUM 170UF 20% 200V FLATPACK
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.366" (9.30mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 1.807" L x 1.000" W (45.90mm x 25.40mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 800 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 650mOhm @ 120Hz
Series THAS
Package / Case FlatPack
Ripple Current @ High Frequency 1.36 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 170 µF