首页 / 钽电容器 / THF476K020P1F-F
minImg
THF476K020P1F-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
THF476K020P1F-F
描述:
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 110mOhm
Series THF
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 47 µF