首页 / 钽电容器 / THJA335K016AJN
minImg
THJA335K016AJN
KYOCERA AVX
型号:
THJA335K016AJN
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP TANT 3.3UF 10% 16V 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm @ 100kHz
Series THJ
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3.3 µF