TIM475K025P0X
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
TIM475K025P0X
描述:
CAP TANT 4.7UF 10% 25V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.285" L x 0.170" W (7.24mm x 4.32mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TIM
Type Molded
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 4.7 µF