TJ1831030000G
Amphenol Anytek
型号:
TJ1831030000G
描述:
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.81MM
用户指南
Insulation Height 0.437" (11.10mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Material Flammability Rating UL94 V-0
Header Orientation -
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Screw Size M2
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry 180°
Contact Material Phosphor Bronze
Features -
Wire Gauge or Range - mm² 1.5mm²
Voltage - IEC 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 16-28 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Positions 18
Positions Per Level 18
Torque - Screw -
Termination Style Screw
Color Black
Wire Strip Length 6-7mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC 10.5A
Series TJ
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.150" (3.81mm)