首页 / 触摸开关 / TL1220R2BBBOG-POWER
minImg
TL1220R2BBBOG-POWER
E-Switch
型号:
TL1220R2BBBOG-POWER
品牌:
E-Switch
描述:
SWITCH TACTILE SPST-NO 50MA 12V
用户指南
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Active
Operating Force 180gf
Actuator Orientation Top Actuated
Mfr E-Switch
Illumination Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color LED, Green/Orange
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switch Travel 0.20mm
Actuator Height off PCB, Vertical 9.90mm
Termination Style PC Pin
Actuator Type Round Button
Outline 7.60mm x 6.00mm
Circuit SPST-NO
Mechanical Life 500,000 Cycles
Mounting Type Through Hole
Illumination Voltage (Nominal) 2.3, 3.5 VDC