NKK Switches
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$17.2425
$17.2425
10
$15.4546
$154.546
25
$14.77516
$369.379
请发送询价,我们将立即回复。

| Illumination Type, Color | LED, White |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Bushing Thread | M12 x 1 |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Flatted |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.50mm Dia |
| Circuit | DPDT |
| Actuator Length | 17.50mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Illumination Voltage (Nominal) | 3.3 VDC |
| Series | TL |
| Voltage Rating - DC | 12 V |
| Switch Function | On-On |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | NKK Switches |
| Illumination | Illuminated |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Package | Bulk |
| Actuator Material | Polycarbonate (PC) |
| Base Product Number | TL22DN |