首页 / 互锁开关 / TL4019-41102F1M
minImg
TL4019-41102F1M
Omron Automation and Safety
型号:
TL4019-41102F1M
描述:
TL4019-4, 110VAC, PTL, 2NC+1NO+1
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Must Release -
Must Operate -
Holding Force 122kgf
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 230VAC, 24VDC
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Panel Disconnect
Approval Agency CE, cULus
Current Rating (Amps) 4A (AC/DC)
Conduit Thread Size M20 x3
Circuit 4PST-3NC/1NO (DB/DM)
Product Status Active
Series TL4019
Type Solenoid Locking
Voltage - Supply 110VAC