Texas Instruments
型号:
TLV75801PDRVR
封装:
6-WSON (2x2)
批次:
-
描述:
IC REG LIN POS ADJ 500MA 6WSON
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.3154
$3.154
25
$0.2888
$7.22
100
$0.214985
$21.4985
250
$0.194826
$48.7065
500
$0.161234
$80.617
1000
$0.120935
$120.935
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 35 µA |
| Output Type | Adjustable |
| PSRR | 50dB ~ 30dB (1kHz ~ 1MHz) |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-WSON (2x2) |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 6-WDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, UVLO |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.55V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.88V @ 500mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | TLV75801 |