TLZ39F-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
TLZ39F-GS18
封装:
SOD-80 MiniMELF
描述:
DIODE ZENER 39V 500MW SOD80
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-80 MiniMELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 40 nA @ 36.2 V
Series TLZ
Package / Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 85 Ohms