TM-7EW204
Nidec Components Corporation
型号:
TM-7EW204
描述:
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN TOP
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 3
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Round - 0.283" Dia (7.20mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 200 kOhms
Series TM-7
Power (Watts) 0.5W, 1/2W