TMCP1D474MTRF
Vishay Sprague
型号:
TMCP1D474MTRF
描述:
CAP TANT 0.47UF 20% 20V 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code P
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 22Ohm @ 100kHz
Series TMCP
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.47 µF