TMK042CG8R8DD-W
Taiyo Yuden
型号:
TMK042CG8R8DD-W
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 8.8PF 25V C0G/NP0 01005
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 8.8 pF