首页 / 陶瓷电容器 / TMK105B7224MV-FR
minImg
TMK105B7224MV-FR
Taiyo Yuden
型号:
TMK105B7224MV-FR
描述:
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Thickness (Max) 0.026" (0.65mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.22 µF