首页 / 针座,公插针 / TMM-126-01-G-S-RA-002
minImg
TMM-126-01-G-S-RA-002
Samtec Inc.
型号:
TMM-126-01-G-S-RA-002
描述:
2MM TERMINAL STRIP
用户指南
Insulation Height 0.079" (2.00mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3.2A per Contact
Contact Finish Thickness - Mating 20.0µin (0.51µm)
Features -
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating 0.126" (3.20mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 26
Contact Finish Thickness - Post 3.00µin (0.076µm)
Series TMM
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Gold
Number of Positions Loaded 25
Contact Length - Post 0.120" (3.05mm)