首页 / 针座,公插针 / TMM-136-01-S-D-RA-012
minImg
TMM-136-01-S-D-RA-012
Samtec Inc.
型号:
TMM-136-01-S-D-RA-012
描述:
2MM TERMINAL STRIP
用户指南
Insulation Height 0.155" (3.94mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3.2A per Contact
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Features -
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating 0.126" (3.20mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 72
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.079" (2.00mm)
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded 71
Contact Length - Post 0.120" (3.05mm)