首页 / 针座,公插针 / TMM-150-03-G-D-005
minImg
TMM-150-03-G-D-005
Samtec Inc.
型号:
TMM-150-03-G-D-005
描述:
2MM TERMINAL STRIP
用户指南
Insulation Height 0.059" (1.50mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3.2A per Contact
Contact Finish Thickness - Mating 20.0µin (0.51µm)
Features -
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating 0.157" (4.00mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 100
Contact Finish Thickness - Post 3.00µin (0.076µm)
Series TMM
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.079" (2.00mm)
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Gold
Number of Positions Loaded 99
Contact Length - Post 0.106" (2.69mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.323" (8.20mm)