TMM-150-05-L-S
Samtec Inc.
型号:
TMM-150-05-L-S
描述:
2MM TERMINAL STRIP
用户指南
Insulation Height 0.059" (1.50mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3.2A per Contact
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Features -
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating 0.065" (1.65mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 50
Contact Finish Thickness - Post -
Series TMM
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Insulation Color Black
Contact Finish - Post Tin
Number of Positions Loaded All
Contact Length - Post 0.090" (2.29mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.214" (5.43mm)