TMOV14RP750E
Littelfuse Inc.
型号:
TMOV14RP750E
描述:
VARISTOR 1.2KV 6KA DISC 14MM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 1.08 kV
Capacitance @ Frequency 140 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 1.2 kV
Varistor Voltage (Max) 1.32 kV
Series TMOV®
Package / Case Disc 14mm
Energy 210J
Maximum AC Volts 750 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 970 V