首页 / 固定电感器 / TMPA 0603S-100MN-D
minImg
TMPA 0603S-100MN-D
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
型号:
TMPA 0603S-100MN-D
描述:
10 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR S
库存 : 482
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 68mOhm Max
Series TMPA0603S
Inductance 10 µH